Strona główna Przewodnik po stronie Rejestracja i logowanie Nasza społeczność Terminarz Muskie.pl Pliki do zaladowania Noty prawne Pytania i odpowiedzi Wyszukaj w muskie.pl Adresy, nazwiska, kontakt
 
Wędkarstwo Podysdkutuj o wędkarstwie Galeria Fotograficzna dla wędkarzy Wędkarskie pamiętniki Sklep wędkarski Muskie Internet wędkarski
 
 
Rady dla nowicjuszy Wędkarstwo spławikowe Wędkarstwo gruntowe
Wędkarstwo spinningowe Wędkarstwo muchowe Wędkarstwo podlodowe
Ryby spokojnego żeru Ryby drapieżne Ryby krainy pstrąga
Przewodnik po łowiskach Porady taktyczne Fortele i tricki
Warszatat wędkarski Przynęty narozmaitsze Sprzęt i wyposażenie
Wędkarskie reportaże Publicystyka wędkarska Nasze próby literackie
Najnowsze informacje Impresy wędkarskie Strony reklamowe w Muskie.Pl
 
Strefy żerowania sandaczy Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Jacek Jóźwiak   

Właściwie to tylko obrazek. Pokazujący, jak w ciągu doby poruszają się sandacze na śródrzecznej rafce. Choć opowiada znacznie więcej o tych rybach.

Ta konkretna ryba

Za dnia siedzą przy dnie. Pewnie dlatego gumowe przynęty z ciężkimi główkami okazały się tak niesamowitą bronią na te piękne ryby. Ale noc to domena powierzchniowych przynęt - płytko chodzących woblerów albo nawet lekkich obrotówek.

Radzę jednak także spróbować obłowić - choć kilkunastoma rzutami - strefę nietypową. Za dnia poprowadzić wabia pod powierzchnią, mają bowiem sandacze nawet w południe napady apetytu. W nocy zaś warto kilkoma poprowadzeniami spenetrować strefę przydenną, sandacze wszak nie uganiają się za zdobyczą przez wszystkie nocne godziny.

Strefy żerowania

 Koniec

 
Teksty Jacka Jóźwiaka za zgodą autora..
Copyright Muskie.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.