Strona główna Przewodnik po stronie Rejestracja i logowanie Nasza społeczność Terminarz Muskie.pl Pliki do zaladowania Noty prawne Pytania i odpowiedzi Wyszukaj w muskie.pl Adresy, nazwiska, kontakt
 
Wędkarstwo Podysdkutuj o wędkarstwie Galeria Fotograficzna dla wędkarzy Wędkarskie pamiętniki Sklep wędkarski Muskie Internet wędkarski
 
 
Rady dla nowicjuszy Wędkarstwo spławikowe Wędkarstwo gruntowe
Wędkarstwo spinningowe Wędkarstwo muchowe Wędkarstwo podlodowe
Ryby spokojnego żeru Ryby drapieżne Ryby krainy pstrąga
Przewodnik po łowiskach Porady taktyczne Fortele i tricki
Warszatat wędkarski Przynęty narozmaitsze Sprzęt i wyposażenie
Wędkarskie reportaże Publicystyka wędkarska Nasze próby literackie
Najnowsze informacje Impresy wędkarskie Strony reklamowe w Muskie.Pl
 
Kanapki na jesień Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Jacek Jóźwiak   
Jesienią niekiedy zupełnie nie wiadomo na co łowić białą rybę... Szczególnie w cieplejsze dni października. Na roślinne - już chyba za późno... Na robactwo - oj, jeszcze chyba za wcześnie... Na co więc łowić te ryby - w artykule kanapkowe propozycje.
Fortele

Ale przecież jest na to rada. I to rada przynosząca często nadspodziewanie dobre wyniki. Trzeba - i warto, oj, warto - próbować składać rybom spokojnego żeru najrozmaitsze kanapki.

Od kiedy w Polsce można bez trudu kupić czerwie muchy plujki o różnym zabarwieniu, o różnokolorowe przynęty na haczyku nie trudno. Warto - jeśli to tylko możliwe, przetrzeć różne kolory w odmiennym atraktorze do przynęt roślinnych. Na przykład zielone w nostrzyku, żółte w karmelu, białe w czosnku, a żółte zostawić naturalne.

Można też komponować białe robaki z różnymi ziarnami - z pszenicą, z grochem, pęczakiem. podobnie można zestawiać z przynętami roślinnymi kupowane kalifornijki.

Warto też poeksperymentować z zestawianiem ochotki z roślinnymi komponentami lub, chociażby, z barwionymi białymi robaczkami.

Kanapki na jesień

 Koniec tekstu!
 
Teksty Jacka Jóźwiaka za zgodą autora..
Copyright Muskie.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.