Strona główna Przewodnik po stronie Rejestracja i logowanie Nasza społeczność Terminarz Muskie.pl Pliki do zaladowania Noty prawne Pytania i odpowiedzi Wyszukaj w muskie.pl Adresy, nazwiska, kontakt
 
Wędkarstwo Podysdkutuj o wędkarstwie Galeria Fotograficzna dla wędkarzy Wędkarskie pamiętniki Sklep wędkarski Muskie Internet wędkarski
 
 
Rady dla nowicjuszy Wędkarstwo spławikowe Wędkarstwo gruntowe
Wędkarstwo spinningowe Wędkarstwo muchowe Wędkarstwo podlodowe
Ryby spokojnego żeru Ryby drapieżne Ryby krainy pstrąga
Przewodnik po łowiskach Porady taktyczne Fortele i tricki
Warszatat wędkarski Przynęty narozmaitsze Sprzęt i wyposażenie
Wędkarskie reportaże Publicystyka wędkarska Nasze próby literackie
Najnowsze informacje Impresy wędkarskie Strony reklamowe w Muskie.Pl
 
Aeroplan - sklej swoje gumy Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Jacek Jóźwiak   
Widać, że drapieżniki są w łowisku, ale mają gdzieś standardowe przynęty. Masz spory wybór gum w pudełku? To zrób szybko aeroplan... Przynętę, która pracować będzie tak, jak nie pracuje żaden standard. Gumę, której nie kupisz w żadnym sklepie, wabik, jaki zależy wyłącznie od wędkarskiej fantazji i odrobiny szaleństwa.
Warsztat wędkarski

Z gumami można robić wszystko, wystarczy kupić kilka ripperów tego samego rozmiaru, przeciąć je w połowie i potworzyć barwne propozycje. Tworzywo, z którego produkuje się gumowe przynęty można łączyć na gorąco i tworzyć prawdziwe cudaki. Nie bierze sandacz na rippera? To urwij dwa ogonki od twisterów, podpal końce zapalniczką i przyklej do rippera. Otrzymasz wabik, jakiego żadna ryba jeszcze nie widziała. O bardziej agresywnej pracy. Sandacz, szczupak, duży okoń muszą w to uderzyć z samego ździwienia.

Klejona guma

Ogonki można doklejać symetrycznie, asymetrycznie, do łebka, do brzuszka, do ogonka wreszcie... Można do twistera, do gruba, do rippera, można na dużym twisterze zrobić z ogonków lwią grzywę, która wyglądać będzie w wodzie, jak kuzynka ośmiornicy. Można zrobić monstra, które nie sniły się twórcom efektów specjalnych od Kubrica i Spielberga.

Ale najważniejsze, że to potrafi zadziałać. Na przedstawionego na obrazku "aeroplana" łowiłem i sandacze, i szczupaki, zaś na Kanale Żerańskim zjadł mi toto 42 centymetrowy okoń. Nawet nie myślałem, że tam takie mieszkają. Koniec tekstu!

 
Teksty Jacka Jóźwiaka za zgodą autora..
Copyright Muskie.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.